Security for Endpoints

مستندات

Bitdefender© GravityZone
Security for Endpoints

سرویسی امنیتی برای ورک استیشن های فیزیکی، دستگاه های جانبی و سرورها که به طور پیش فرض با گرویتی زون تحویل داده می شود.

 • محافظت برای هر تعداد از کاربران فیزیکی: ویندوز، لینوکس و مک
 • بهترین محافظت به همراه بهترین کارایی
 • اسکن هوشمند – اسکن مرکزگرا باعث تقسیم بار وظایف امنیتی بر روی ابزارهای امنیتی می شود
دانلود آزمایشی تماس بگیرید

سرعت بکارگیری و کاهش هزینه

از آنجاییکه نرم افزار مبتنی بر Linux Ubuntu عرضه می گردد به خوبی با VMware vCenter, Citrix XenServer و Active Directory سازگار است.

کارایی و توانایی بالا

گرویتی زون برای کاربران فیزیکی با ابزارمجازی درونی تحویل داده می شود که ریسک و مشکلات مربوط به کارایی را به حداقل می رساند.

مقیاس پذیری و انعطاف پذیری

با استفاده از ابزار شبه سازی ارگانیک و انطباق اتوماتیک از هر گونه شکست جلوگیری می نماید.

مدیریت امنیت ساده شده

گرویتی زون اعمال مدیریتی امنیتی را برای شما ساده سازی نموده است تا با فراهم نمودن زمان بیشتر مسائل امنیتی را بیشتر مورد توجه قرار دهید.

تقسیم بهینه منابع ماشین فیزیکی

بار پردازشی را بین دسکتاپها و لپتاپ ها تقسیم می کند.

پوشش انواع سیستم عامل

ورک استیشن های ویندوز، سرور، مک و نسخه های مهم لینوکس مورد پشتیبانی قرار می گیرد.

ویژگی های کلیدی

 • اسکن هوشمند – اسکن مرکزگرا بار پردازشی را به ابزارهای مجازی منتقل می کند
 • اِیجنت هوشمند برای تشخیص محیطی که در آن قرار دارد
 • سازگار با Microsoft Active Directory
 • گسترش هوشمند
 • مونیتورینگ رفتار و کنترل نرم افزاری
 • چند لایه امنیتی: ضد ویروس و بدافزار به همراه مونیتورینگ رفتار، محافظت بی وقفه و کنترل نرم افزاری، فایروال و کنترل دستگاه و محتوا
 • ضد بدافزار
  ضد بدافزار، آنتی ویروس، ضد جاسوسی، آنتی فیشینگ و تروجان و روت کیت
 • فایروال
  فایروال شخصی دوطرفه با امکان تشخیص و جلوگیری از نفوذ (HIDS / HIPS)
 • کنترل محتوا
  فیلترینگ چند جانبه محتوای وب برای تشخیص تهدیدات بالقوه آنلاین
 • کنترل دستگاه
  کنترل پورتهای دستگاه برای رعایت سیاستهای حفاظتی

سوالات متداول درباره بیت دیفندر گرویتی زون

معرفی
بیت دیفندر گرویتی زون چیست؟
بیت گرویتی زون انترپرایز راهکار امنیتی جدید شرکتی بیت دیفندر برای سازمانهای متوسط و بزرگ است که بر اساس معماری محاسباتی ابری طراحی شده است تا از منافع کامل ساختارهای مجازی بهره مند گردد. گرویتی زون اهرمی است که موجب شده است بیت دیفندر تحسین گردد و پلت فرمی را داراست که در آن از سیستم امنیتی مرکزگرا برای ماشین های فیزیکی، مجازی و موبایلها بهره می گیرد.

گرویتی زون راهکار امنیتی ویژه ای است که از یک رویکرد جامع استفاده می کند و این باعث می شود که تنها یک آنتی ویروس نباشد بلکه یک راهکار شرکتی نیز در نظر گرفته شود که به سازمانها کمک می کند تا در مسیر مجازی سازی و امنیت اطلاعات خود درست گام بردارند تا هم عملکرد و هم کارایی کاربران نیز افزایش یابد.

با استفاده از مکانیسم جایگزینی و متعادل ساختن بار قادر است ازصدها تا صدها هزار کاربر را تحت پوشش خود بگیرد و این کار را نیز می تواند با یک سیستم مدیریتی واحد و اختصاص چندین نقش مختلف در سازمان انجام دهد.

بیت دیفندر گرویتی زون جدید چیست؟

از معماری پلت فرم تا سرویس های امنیتی، گرویتی زون به عنوان راهکار امنیتی سازمانی جدید برای چشم اندازهای جدید IT مجدداً طراحی شده است. این راهکار امنیتی در سطح بالایی ابزارهای امنیتی مجازی بهینه شده را با تکنولوژی های تشخیص تهدیدات ترکیب نموده است.

محیط های شرکتی پیچیده به راه کارهای امنیتی تجمیع شده ای نیاز دارند که قابلیت پشتیبانی از محیط های ناهمگون را دارا باشند. به همین خاطر گرویتی زون برای ایجاد ساختار امنیتی بهینه طراحی شده است تا بتواند تهدیدات جدید و مخاطرات اطلاعاتی که در شرایط زیر لیست می شوند را از بین ببرد:

 • رشد روز افزون بدافزارها
 • افزایش نفوذ اینترنتی
 • رشد نمایی اطلاعات
 • بهره گیری روز افزون از حوزه های IT و دستگاه ها و سرویس های مختلف
 • محاسبات ابری و تکنولوژی های مجازی سازی

همه این موارد باعث می شوند که نگاه ما به سرویس ها و نرم افزارهایی که استفاده می شوند تغییر کند.

گرویتی زون به تنهایی تلاش می کند تا با بکارگیری راهکارها و سرویس های ابری خود که از لایه های مجازی در سازمانها استفاده می کنند، بار مدیریتی را کاهش دهد و به بازگشت سرمایه کمک نماید. این راهکار امنیتی به واسطه مقیاس پذیری بالایی که دارد محدودیت هایی که در راهکارهای مبتنی بر سرور-کلاینت وجود دارد را از بین می برد.

این بهبود همچنین در سرویس های امنیتی نیز نمود پیدا خواهد کرد. گرویتی زون سرویس های امنیتی را برای محیط های مجازی و موبایلها نیز تجمیع و گسترش می دهد. بنابراین کاربران همانطور که انتظار خواهند داشت بدون در نظر گرفتن ساختار شبکه ای سازمان که سنتی باشد یا مجازی از طریق پی سی، لپتاپ، گوشی هوشمند و یا تبلت خود می توانند به صورت ایمن با اطلاعات مورد نظر خود کار کنند.

منظور از امنیت واحد برای محیط های فیزیکی، مجازی و موبایل چیست؟

به لحاظ طراحی گرویتی زون دارای طراحی واحدی برای تمام محیط هاست. در مرحله کنونی گرویتی زون سرویس های اصلی امنیتی را به صورت واحد در خود جای داده است و سیستم مدیریتی یکپارچه برای کاربران فیزیکی، مجازی و موبایل فراهم آورده است. در آینده سرویس های امنیتی جدید به گرویتی زون افزوده خواهند شد مانند سرویس های امنیتی برای ایمیل و همچنین برای دیگر پلت فرم ها.

بر خلاف دیگر راهکار امنیتی امنیتی که تلاش می کنند ماژولهای جدید را به معماری قدیمی خود اضافه نمایند و سپس تکنولوژی های دیگر را وارد آن نمایند بیت دیفندر گرویتی زوت از پلت فرم مدیریتی و امنیتی واحدی برای محیط های مجازی، فیزیکی و موبایل بهره می گیرد.

این راهکار متشکل از موارد ذیل است:

 • مرکز کنترل گرویتی زون – پلت فرم مدیریتی که از یک سیستم مدیریت واحد در کل سازمان بهره می برد.
 • امنیت برای کاربران – از سرورها و ورک استیشن های ویندوز محافظت می نماید.
 • امنیت برای محیط های مجازی – از ویندوزهای مجازی و سیستمهای میهمان لینوکس که بر روی VMware، Citrix، Microsoft و یا بروی پلت فرم های مجازی دیگر قرار دارند.
 • امنیت برای موبایلها – با استفاده از تطبیق BYOD، کنترل و امنیت کارا را برای موبایلها فراهم می کند.
آیا سرویس های SVE گرویتی زون اجباریست یا من می توانم سرویس های امنیتی را انتخاب کنم؟

گرویتی زون ۱۰۰% ماژولار طراحی شده است. این بدان معناست که شما می توانید انتخاب کنید که کدام سرویس را می خواهید و تعداد واحد برای هریک چند عدد است و سپس برای لایسنس آنها هزینه پرداخت کنید.

حتی اگر گرویتی زون با ابزار مجازی تحویل شما گردد، انطباق گرویتی زون با سیستم های شما محدود به فعالسازی سرویس امنیت برای محیط های مجازی (SVE) نخواهد بود. بنابراین اگر شما تصمیم دارید برای پروژه های خودتان مجازی سازی را طراحی یا اجرا نمایید پیشنهاد می کنیم تا سرویس امنیت برای مجازی سازی را (SVE) پیش بینی کنید.

با استفاده از گرویتی زون شما از یک طرف از منافع امنیت کارا بر خوردار خواهید شد و از طرف دیگر از مزایای سیستم مدیریتی که در اختیار شما قرار می دهد بهره مند می گردید.

آیا گرویتی زون از ترکیب چند محیط مجازی پشتیبانی می کند؟

رای مثال اگر نیاز است که به صورت همزمان امنیت هم برای ماشینهای مجازی VMware ESXi و ماشینهای مجازی Microsoft Hyper-V at برقرار باشد آیا امکان پذیر است؟

بله، با استفاده از گرویتی زون امنیت برای محیط های مجازی، شما می توانید هر گونه سناریوی مجازی را به صورت مرکزی مدیریت نمایید. مرکز کنترل گرویتی زون با VMware vCenter و Citrix XenCenter سازگار است و از بسیاری از پلت فرم های مجازی نیز پشتیبانی می کند از جمله Microsoft Hyper-V، KVM، RedHat Enterprise Virtualization یا Oracle Virtualization.

نصب آزمایشی
چگونه می توانم بیت دیفندر گرویتی زون را امتحان کنم؟

خیلی راحت می توانید با استفاده از این لینک اقدام به دریافت ورژن موقت از سایت بیت دیفندر نمایید. پس از ثبت مشخصات، لینک دانلود برایتان ایمیل می شود و علاوه بر آن برای تست موقت نیز لایسنس ۵۰ کاربری برای هر کدام از سرویس ها در اختیار شما قرار می گیرد.

در صورتی که تمایل داشته باشید با استفاده از این لینک نیز می توانید سفارش خود را در ایران و از طریق ما به عنوان نماینده رسمی بیت دیفندر در ایران انجام دهید.

نحوه لایسنس محصول
نحوه لایسنس شدن ماژولهایی بیت دیفندر گرویتی زون چگونه است؟

گرویتی زون دارای طراحی ماژولار بوده و به همین سبب شما می توانید برای همان سرویسی که نیاز دارید و به همان تعداد لازم درخواست لایسنس نمایید.

انواع لایسنس های موجود:

  • می توانید برای یک، دو یا سه سال لایسنس بیت دیفندر را درخواست نمایید.
  • می توانید یک یا دو یا همه سرویس ها را لایسنس نمایید.
  • هر لایسنس برای یک ماژول (سرویس) در نظر گرفته می شود و بر اساس تعداد کاربر
  • هر سرویس امنیتی دارای یک مرکز کنترل رایگان می تواند باشد.
  • برای محیط های مجازی هر لایسنس به صورت زیر قابل ارائه است:
   • تعداد دسکتاپ های مجازی (VDI) و سرورهای مجازی (VS) یا
   • تعداد CPUهای فیزیکی که بر روی محیط مجازی تعریف شده است.
  • لایسنس برای کاربران فیزیکی بر اساس تعداد دسکتاپ و سرور است.

لایسنس برای موبایلها هم بر اساس تعداد دستگاه های موبایل اندروید و iOS است.

برای هر سرویسی که حداقل ۱۵ کاربر داشته باشد نیز تخفیف ویژه در نظر گرفته خواهد شد.

سیستم های عامل و نیازمندی ها
Security for Virtualized Environments

برای مشاهده جدول کامل اینجا کلیک نمایید.

Security for Endpoints

برای مشاهده جدول کامل اینجا کلیک نمایید.

Security for Exchange

برای مشاهده جدول کامل اینجا کلیک نمایید.

Security for Mobile

به لحاظ طراحی گرویتی زون دارای طراحی واحدی برای تمام محیط هاست.

منابع

GravityZone Enterprise Security Datasheet GravityZone Security for Virtualized Environments Datasheet GravityZone Security for Endpoints Datasheet GravityZone Security for Mobile Datasheet GravityZone Security for Exchange Datasheet