معمولاً بعد از نصب هر محصول امنیتی کاهش سرعت سیستم اتفاقی طبیعی است اما این کاهش سرعت تا حدی معقول قابل تایید است.
اگر سرعت کامپیوتر شما مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرده است، موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱- در بیشتر موارد نصب یک نرم افزار امنیتی دیگر به همراه بیت دیفندر باعث کاهش سرعت سیستم می شود.
معمولاً در هنگام نصب بیت دیفندر، بیت دیفندر به صورت اتوماتیک از شما می خواهد تا دیگر نرم افزارهای امنیتی را از روی سیستم شما پاک کند و این کار را نیز با استفاده از Windows Installer مربوط به خود ویندوز انجام می دهد و نه نرم افزارهای مخصوص پاک کردن خود آن محصول امنیتی. بخاطر همین همیشه بیت دیفندر به کاربران خود توصیه می کند قبل از نصب بیت دیفندر سیستم خود را از هرگونه نرم افزار امنیتی دیگر پاک سازی کند. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.
همچنین توصیه می شود نرم افزارهایی که استفاده نمی شود را از روی سیستم خود پاک نمایید. همه نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم شما که استفاده ای از آن نمی شود مقداری از فضای دیسک و حافظه سیستم شما را اشغال می کنند که به خودی خود باعث کاهش سرعت سیستم شما می شوند.

۲- اگر دیگر نرم افزارهای امنیتی را پاک نموده اید و هنوز سرعت سیستم شمانرمال نشده است، ببینید آیا سیستم شما از نظر سخت افزاری برای نصب بیت دیفندر آمادگی دارد یا نه.
اگر از نظر سخت افزاری سیستم شما ضعیف باشد به شدت سرعت سیستم شما کاهش می یابد مخصوصاً وقتی چند برنامه را همزمان باز می کنید.
برای اینکه نیازمندیهای سخت افزاری مورد نیاز را ببینید، ویژگی های هر محصول را در صفحه مخصوص خود در همین سایت مطالعه کنید.

۳- رجیستری ویندوز دارای کلیدهای نامناسب زیاد است و یا پراکندگی فایلها بر روی هارد دیسک زیاد است.
پاک نمودن رجیستری ویندوز از کلیدهای اشتباه و نامناسب موجب بهبود کارایی سیستم شما می گردد. بیت دیفندر با استفاده از امکان One Click Optimizer می تواند رجیستری ویندوز را پاک نماید. همچنین اجرای Disk Defragment می تواند کارایی سیستم شما را افزایش دهد.

۴- ممکن است سیستم شما آلوده شده باشد.
سرعت و کارایی سیستم شما می تواند تحت تاثیر بدافزارها، جاسوس افزارها، ویروسها، تروجانها و ابزارهای تبلیغاتی کاهش یابد. بنابراین توصیه می شود حداقل هفته ای یکبار اقدام به اسکن سیستم خود نمایید.

برای انجام اسکن مراحل زیر را طی کنید:

  1. پنجره بیت دیفندر را باز کنید.
  2. وارد پنل Protection شوید.
  3. در ماژول Antivirus گزینه System Scan را انتخاب کنید.
  4. مراحل را دنبال کنید.